#przyjazny dla środowiska
Jak mam bronić Ziemię, gdy jak walczyć nie wiem?
Ten wers jednej z piosenek Kwiatu Jabłoni bardzo często chodził nam po głowie… Postanowiliśmy więc znaleźć swój własny sposób na przyczynienie się do tworzenia lepszego świata. Niewątpliwie jest nim wielopieluchowanie. Dzięki niemu nie produkujemy, jako młodzi rodzice, stert (piramid! wieżowców!) szkodliwych odpadów w postaci zużytych jednorazowych pieluszek. Mała rzecz, a zmienić może dużo.

#bezpieczny dla skóry
Tak naprawdę skóra dziecka, gdy nie ma styczności ze szkodliwymi substancjami, radzi sobie sama. Aby o nią zadbać stawiamy tylko na naturalne, czyli przewiewne i oddychające tkaniny. Wówczas w większości wypadków do pielęgnacji wystarczy zwykła woda, ewentualnie naturalne olejki. Stuprocentowa wełna i naturalna lanolina chronią skórę najmłodszych przed odparzeniami zarówno latem jak i zimą.

#kapsułowy
Bardzo ważnym punktem w całym procesie projektowania naszej kolekcji otulaczy wełnianych było, jest i pewnie zawsze będzie ustalenie jej kolorów i wzorów. Lubimy otaczać się pięknem zawsze i wszędzie, nawet jeśli dotyczy to pupy naszego syna. A nie oszukujmy się: pupa to część ciała, którą u raczkującego bobasa rodzic widzi najczęściej.
Kierowaliśmy się zasadami tworzenia szafy kapsułowej: stosujemy tkaniny wysokiej jakości, wybieramy klasyczne wzory i kształty. Otulacze Lana są kapsułowe, a więc zaprojektowane tak, aby nigdy nie wychodziły z mody i pasowały do różnorodnej garderoby.

#unisex
Znacie ten przymiotniki jakościowy „bezpłciowy”? Czyli jaki? Niemający charakteru?
Otulacze z kolekcji Lana z założenia nie posiadają płci. I według nas to oznaka siły ich charakteru. W naszej kolekcji nie znajdziecie więc różowych majtek w stokrotki i niebieskich w samochodziki.

#normalny
O zaletach pieluszek wielorazowych sporo się ostatnio mówi w pewnych kręgach. Tam już nie trzeba nikogo przekonywać bo jest normą. Długa lista plusów wielopieluchowania to nagroda za wykazanie inicjatywy i chęci do zmiany.

 

PS. Dlaczego normalny pamers jest tak normalny?
Są tanie i łatwo dostępne. Ile kosztowałby pampers gdyby doliczyć koszty środowiska?
Co zawiera magiczna substancja chłonna? Tego dokładnie nie wiadomo. Producenci zasłaniają się tajemnicą handlową i bronią swojej tajemnej receptury.

Kilka słów o ich składzie:
pulpa celulozowa (jest bielona chlorem, istnieje wysokie ryzyko skażenia rakotwórczymi dioksynami), SAP – superabsorbent polymer (absorbent), PP– polipropylen (tworzywo sztuczne, produkowane poprzez polimeryzację propenu, otrzymywanego z ropy naftowej) LDPE – low-density polyethylene (syntetyczny polimer najczęściej używany do produkcji plastikowych toreb butelek i opakowań), klej i  PET ((Poli(tereftalan etylenu) – polimer stosowany na szeroką skalę w wielu sektorach). Nadruki (barwniki) i substancje zapachowe.

Tworzywo, z których są wykonane pampersy, przyczynia się do powstawania odparzeń. U chłopców może także powodować przegrzewanie się narządów płciowych. Nie są biodegradowalne, a przy ich produkcji wzrasta zanieczyszczenie środowiska.

Jeśli powyższa lista sprawia, że oblewa Cię zimy pot, pamiętaj, że masz alternatywę.