Każdy rozmiar otulacza ma swoją własną regulację na długość i szerokość, dzięki czemu dopasujesz jego wielkość do budowy ciała swojego bąbelka. 

Jak dobrać rozmiar pieluszki?

Rozmiar pieluszki dobieraj tak, jak robisz to z ubrankiem. Niby można mieć większy rozmiar bo starczy na dłużej ale czy dziecku na pewno będzie w nim wygodnie? W naszym sklepie znajdziesz 3 różne rozmiary otulaczy wełnianych. Każdy z nich ma możliwość regulowania rozmiaru na długość (spinając napki na środku) oraz na szerokość (spinając napki na uszkach otulacza)

NB czyli „New Born” to rozmiar dla noworodków.

Będzie odpowiedni dla dziecka 3-6kg.

Idealny do stosowania z tetrą, z wkładami chłonnymi noworodkowym np  typu prefold, preflat.

Takie otulacze posłużą ci ok 3-4 miesiące. Zastanawiasz się czy warto inwestować w ten rozmiar? Zdecydowanie tak – pupa noworodka jest naprawdę maleńka dlatego mały rozmiar pieluszki nie będzie krępował ruchów nóżek, nie zasłoni jeszcze niezagajonego pępka.

MOS czyli „ Mini One Size”

Będzie odpowiedni dla dziecka o wadze 4,5 – 10kg

Idealny do stosowania z tetrą, z wkładami chłonnymi długimi lub typu prefold, preflat.

Sprawdzą się idealnie po rozmiarze NB. Jeśli dziecko jest szczupłe i długie to ten rozmiar może posłużyć wam nawet dłużej.

OS czyli „One Size” jest to najbardziej uniwersalny rozmiar

Będzie odpowiedni dla dziecka o wadze 6-15kg.

Sprawdzi się zarówno z wkładami chłonnymi jak i tetrą.

Mają dużą swobodę w regulacji rozmiaru przy pomocy napek.

Z własnych doświadczeń możemy Ci doradzić by dla mniejszych dzieci wybierać mniejsze rozmiary. Od tego jak dobrze będzie dobrany otulacz zależy też jego skuteczność. Idealne dopasowanie zapobiega przeciekom i frustracji rodziców. Zgrabna pupa w pieluszce to swoboda ruchów przy pierwszych próbach podnoszenia nóżek, obrotach, pełzaniu, raczkowaniu.